Kriptovaliutos apibrėžimas, Admiral Markets Group apima šias įmones:
- Užsidirbti pinigų per 1 dieną
- Kaip parodyti usdt su segmentais
- Pagrindinės optono dvejetainės parinktys
Martynas Pelenis. Klausimas, neduodantis ramybės apskaitininkams: kriptovaliuta Martynas Pelenis, account manager Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, šiuo metu dėmesį kausto kriptovaliutos. Net ir mažai apie jas žinantys žmonės seka bitkoino kursą, dalijasi prognozėmis apie jo ateitį.

Dėl atsiskaitomojo kriptovaliutos pobūdžio, kriptovaliutos apibrėžimas nuslėpti tapatybę, daug kas šį instrumentą traktuoja kaip pinigų plovimo priemonę. Nelegalūs verslai, savaime suprantama, mažiausiai suka galvą apie apskaitą.
- Kontaktai Kriptovaliutų ateities perspektyvos Kriptovaliuta — tai skaitmeninė valiuta, sukurta ir tvarkoma naudojant pažangias šifravimo technologijas, dar vadinamas kriptografija.
- Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų - ECOVIS ProventusLaw
O kokioje balanso eilutėje apskaityti kriptovaliutą legaliu verslu užsiimančiam juridiniam vienetui? Taigi įmonių apskaitininkų interesas — paprastesnis: vis dar neturime standarto, pagal kurį būtų galima vesti finansinę kriptovaliutos apibrėžimas apskaitą. Kriptovaliuta buhalterijoje: kas tai? Daugelio Lietuvos įmonių apskaitininkams problemų kelia jau šio instrumento apibrėžimas. Pagal savo prigimtį kriptovaliutos apibrėžimas yra skirta būti atsiskaitymo priemone, pinigais.
Tamsioji kriptovaliutų pusė, arba Ką nutyli jos šalininkai
Tačiau pinigai yra kuriami, leidžiami ir reguliuojami valstybių, o kriptovaliutos — ne. Deja, jis taip pat klaidinantis, nes apskaitos standartuose nurodyta, kad pinigų ekvivalento vertė negali stipriai kisti. Tuo tarpu kriptovaliutų kainų svyravimai yra milžiniški.
Tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos verslo apskaitos standartai VAS neleidžia kriptovaliutos priskirti kriptovaliutos apibrėžimas prie pinigų, nei prie pinigų ekvivalentų.
Admiral Markets Group apima šias įmones:
Viena iš galimybių — traktuoti kriptovaliutą kaip finansinį instrumentą. Tačiau finansinio instrumento apibrėžimas teigia, kad jo turėtojas turi nenuginčijamą teisę už tą instrumentą gauti kitokį turtą. O turint omenyje kriptovaliutą, nėra kitos pusės, institucijos, kuri būtų įsipareigojusi už kriptovaliutą suteikti kitą turtą.
Taigi, šis traktavimas joms taip pat nelabai tinka. Kitas kelias — kriptovaliutas traktuoti kaip ilgalaikį nematerialųjį turtą. Bet ir tokiu atveju trūktų tikslumo, mat pagal apibrėžimą šis turtas verslui turėtų teikti ilgalaikę naudą. Dar viena galimybė — balanse kriptovaliutos apibrėžimas nurodyti prie atsargų.
Kas geriau: visiškas anonimiškumas ar skaidrumas?
Toks jos apibūdinimas būtų pakankamai tikslus įmonėms, kurios užsiima prekyba kriptovaliutomis. Deja, šis būdas netiktų kita veikla kriptovaliutos apibrėžimas įmonėms. Detalizuojame aiškinamajame rašte Lengva užsidirbti daug pinigų Lietuvos bankas viešai skelbia, jog kriptovaliutos Lietuvoje yra neprižiūrimos ir nereguliuojamos, į klausimą, kaip jas apskaityti, oficialaus aiškinimo neturi kriptovaliutos apibrėžimas Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie LR finansų ministerijos.
Kol kas šios institucijos specialistai teikia konsultacinio pobūdžio informaciją.
Šešėlinė ekonomika ir terorizmas
Panašu, kad kol nėra aiškių gairių, standartų ir reguliavimo, įmonės turi laisvę pačios nuspręsti, kur savo kriptovaliutos apibrėžimas nurodyti kriptovaliutas. Tokiu atveju, virtuali valiuta apskaitoje turėtų būti registruojama pagal jos turinį ir ekonominę prasmę. Reiktų žiūrėti į įmonės veiklos pobūdį, kriptovaliutos apibrėžimas, kokią reikšmę joje užima kriptovaliutos, ir spręsti, kurioje balanso eilutėje būtų geriausia atvaizduoti: pinigai, vertybiniai popieriai, ilgalaikis turtas ar atsargos.
Toks atvaizdavimas reikalingas, kad tretieji asmenys matytų galimas įmonės rizikas ir turėtų tikslų vaizdą apie įmonės finansinę padėtį.
Pastarieji priklauso XIX—XX amžių sandūroje susiformavusiai austrų ekonomikos mokyklai, kurios pamatiniais dinamiškos ir laisvos rinkos sampratos principais grįsta ir kriptoekonomika.
Kalbant apie kriptovaliutų apskaitą, labai svarbu nepamiršti, kad finansinė ir mokestinė apskaita yra du skirtingi dalykai.
Jei mokestinės apskaitos ypatumai yra daugmaž aiškūs, finansinėje apskaitoje klaustukų yra likę labai daug. Beje, kalbant apie virtualiųjų valiutų žetonų platinimo ICO apskaitą, tų nežinomųjų yra dar daugiau.
Kriptovaliutų ateities perspektyvos
Tačiau tai — atskira tema. Tokia aiškiai neapibrėžta situacija gali reikšti tik viena — panašūs projektai yra padidintos rizikos, nes tretiesiems asmenims sudėtinga matyti realią situaciją bendrovių finansuose.

Dėl spekuliacinių galimybių šiandien išaugęs susidomėjimas kriptovaliutomis ateityje gali ir nuslūgti, tačiau neabejoju, jog kriptovaliutos niekur nedings. Galbūt šiems vienetams bus sukurti nauji apibrėžimai ir apskaitos standartai.

O kol atsakingos institucijos nėra pateikusios savo vertinimų dėl kriptovaliutos traktavimo, įmonėms savo apskaitoje tenka vadovautis tradiciniais teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais.