P2p prekyba. Sukūrė pirmą Europoje neklinojamo turto P2P agregatorių


P2P – Tarpusavio skolinimas

Pirmą kartą tarpusavio skolinimo platformose gautas pajamas jie turėjo deklaruoti jau pernai. Šiemet iki gegužės 2 d. P2p prekyba pajamų mokesčio įstatymo ir Gyventojų turto deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka tai turės padaryti dar kartą.

Deklaruotinas pajamas tarpusavio skolinime sudaro išmokėtos palūkanos ir gautos pajamos už reikalavimo teisių perleidimą.

  • „Binance“ pradeda P2P prekybą - naujos dienos kriptovaliuta
  • Dixy trading8
  • Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti P2P investuotojui? | Paskolų klubas
  • Lengvas uždarbis bitkoinuose
  • Uždarbis iš P2P Skolinimo | Investavimo į paskolas gidas | chopard.lt
  • Demonstracinė sąskaita kaip tikra

Tiek išmokėtoms palūkanoms, tiek gautoms pajamoms iš prekybos reikalavimo teisėmis, nustatytas 15 proc. Gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti pateikdami metinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM formą.

Kaip tarpusavio skolinimas veikia?

Išmokėtos palūkanos turi būti deklaruojamos metinės pajamų mokesčio deklaracijos p2p prekyba GPMP. Tuo tarpu su nenuolatiniais Lietuvos gyventojais situacija yra priešinga — jiems išmokėtos palūkanos priskiriamos A klasės pajamoms ir už jas mokesčius turi sumokėti palūkanas išmokėjusi platforma.

Investavimas į p2p paskolas

Pagal šiuo metu VMI pateiktą išaiškinimą, nuostolių dėl laiku negrąžinamų paskolų ar sumokėtų mokesčių atskaitymai nuo gautų palūkanų, nėra leidžiami. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie gavo pajamų ne tik iš išmokamų palūkanų, tačiau ir iš reikalavimo teisių p2p prekyba, pastarąsias pajamas turės deklaruoti užpildant metinės pajamų mokesčio deklaracijos priedą GPMT. Šios pajamos taip pat priskiriamos B klasės pajamoms, todėl ir už jas nuolatiniai Lietuvos gyventojai mokesčius turės susimokėti patys.

p2p prekyba pamm sąskaita ne viena, o kelios

Nenuolatinių Lietuvos gyventojų gautos pajamos iš reikalavimo teisių perleidimo apskritai nėra laikomas pajamų mokesčio objektu. Todėl pajamų mokestis Lietuvoje nuo šių metų nėra apskaičiuojamas ir sumokamas.

Reikalavimo teisių pardavimui yra nustatytas 2 eurų neapmokestinamųjų pajamų p2p prekyba skaičiuojamas su gautomis pajamomis pardavus ar kitaip perleidus visą kitą ne individualios p2p prekyba turtą.

p2p prekyba

Jeigu gyventojui šie sandoriai buvo nuostolingi arba iš jų nebuvo gauta pajamų, viršijančių parduoto turto įsigijimo kainą ir su šio turto pardavimu susijusių išlaidų, mokesčio deklaracijos priedo GPMT pildyti nereikia. Tokiu būdu investuotojai patirtais nuostoliais gali mažinti pelną, kuris uždirbtas iš reikalavimo teisių prekybos antrinėje rinkoje.

p2p prekyba

Evaldas P2p prekyba patikslina, jog kai kurios Lietuvoje veikiančios tarpusavio skolinimo platformos komandose turi patyrusius teisininkus ir specialistus, kurie investuotojus geranoriškai konsultuoja ir pajamų deklaravimo klausimais. Taigi esant neaiškumams profesionalių patarimų galima gauti kreipiantis į tarpusavio skolinimo platformos, kuri ir padėjo tas pajamas sukaupti, darbuotojus.

  • Kaip tikrai užsidirbti 1 bitcoin
  • Sukūrė pirmą Europoje neklinojamo turto P2P agregatorių - bzn start

Dar vienas platformos privalumas — p2p prekyba suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Per pirmus veiklos metus platformoje išduota daugiau nei 2,5 mln.